top of page

Cieplarnie sp. z.o.o jest oficjalnym przedstawicielem firmy “Polygal”,

jednego z wiodących producentów poliwęglanu  na świecie, chcemy zwrócić uwagę na fakt historyczny, ze “Polygal”, powstał w 1976 roku w Izraelu, tam też został wyprodukowany pierwszy arkusz poliwęglanu na świecie.

 

Poliwęglan jest przyjazny dla środowiska, ponieważ jest on oparty na soli kwasu węglowego, który nie powoduje żadnego szkodliwego wpływu na środowisko. Przy silnym ogrzewaniu, nie wydziela szkodliwych substancji, ze względu na brak w składzie metali ciężkich i innych substancji szkodliwych. W związku z tym stosuje się nie tylko w szklarniach i produkcji szklarni, ale również w przemyśle medycznym i spożywczym.                                  

Poliwęglan komorowy  znalazł szerokie zastosowanie w budownictwie. Jest on używany do różnych rodzajów przeszkleń obiektów przemysłowych, obiektów sportowych, mieszkalnych i budynkach użyteczności publicznej. Poliwęglan jest stosowany wszędzie – przejścia dla pieszych, billboardy, osłony akustyczne.

Poliwęglan – materiał z 21 wieku, o doskonałych właściwościach mechanicznych i termicznych. Ma bardzo dobrą przepuszczalność światła (80 – 90%) i odporność na warunki atmosferyczne .Materiał bardzo elastyczna i odporna na uderzenia.

Poliwęglan ma wiele zalet: szeroki zakres temperatur od -40 do 130 ° C, mały współczynnik rozszerzalności cieplnej, odporny na  wilgoć, bardzo dobrą stabilność (kształtu i rozmiaru, właściwości fizycznych i mechanicznych). Poliwęglan jest odporny na warunki atmosferyczne. Wysokiej jakości poliwęglan posiada warstwę ochronną przed szkodliwym promieniowaniem UV, zarówno dla ludzi i roślin.

W  budownictwie mieszkaniowym używamy poliwęglanu w regeneracji różnych zadaszeń, ogrodów zimowych, ogrodzeniach, altanach. W odniesieniu do naszego tematu – budowy szklarni, tutaj poliwęglan jest najlepszym rozwiązaniem do wykorzystania, zarówno dla ludzi i roślin. Znajdziemy różne ceny na poliwęglan,spójrz na nasz cennik  jesteśmy przekonani że będziemy mogli zaproponować jedną z lepszych cen w Polsce.

bottom of page